Bodysun - solárium, solární studia Brno, Praha, Olomouc, Prostějov, Třebíč

Fakta a mýty o solárním opalování

Nová technická norma

ČSN EN 60335 – 27 ed. 2:2004 – A1.2009, platná pro solária od 1.4. 2009.

V praxi to pro solární studia znamená povinnost používat pouze takové UV zdroje, jejichž celkové účinné záření nesmí překročit 0,3 W/m2.
Tato norma vešla v platnost 1.4. 2009 a ihned docházelo ke kontrole jejího dodržování ze strany státních orgánů.

Solární UV zdroje, které byly na konci března v pořádku už od 1.dubna novou normu nesplňovali. Jistě si pamatujete na mediální informace o některých studiích (Bodysun tam nebyl), že mají ve svých soláriích až o 50% silnější UV záření než povoluje norma. Považujeme to za nefér jednání a tato studia jsou dnes již v soudních sporech s médii a státem. Je technicky neuskutečnitelné reagovat na změnu normy ze dne na den a to navíc i za cenu velkých ekonomických ztrát, kdy každý provozovatel musí vyměnit trubice, ačkoliv je má třeba téměř nové. Z této normy pro zákazníka vyplývá šetrnější opalování s menší zátěží, ale pro dosažení stejné pigmentace větší počet dávek opalování. Ve výsledku by se takto mělo jednat o menší zátěž pokožky i když se celkově bude ozařovat delší dobu.

Solární studia Bodysun si k tomuto účelu pořídila vlastní měřící zařízení, které používá náš technik a sám tak může průběžně kontrolovat jednotlivá solária. I když jsou používané UV zdroje u všech solárií v Bodysun shodné, jsou to pouze značkové a ve kvalitě špičkové UV lampy Philips, síla záření je v jednotlivých soláriích odlišná. Jde totiž o počet lamp a dále o tzv.“tunel“, tedy vzdálenost lamp a jejich uspořádání kolem ozařované osoby. Tímto měřidlem nelze v žádném případě však zjistit provozní dobu lamp, na tuto účinnost nemají vliv provozní hodiny daného solária. Kontrolami lze pouze zjistit a omezit sílu záření, tedy pouze tak omezit celkový opalovací výkon tohoto stroje.

Solária o výkonu 100W tuto normu splňovala vždy. Ve studiích Bodysun užíváme 100W lampy Philips s výkonem UVA 26 W a s poměrem UVB/UVA 1,4%. Tyto lampy způsobují účinné a rychlé hnědnutí pokožky, působí nepřímou pigmentaci – tvorbu pigmentu. Limit, který nyní nová norma stanoví, tyto lampy ani nedosahují v polovině. Jsou tedy účinné a šetrné a tak tomu bylo i v minulosti. Problém je s UV zdroji o výkonu 160W, tedy „turbo stroji“. Tam se musel výkon UV zdrojů snížit. Cena opalování zůstala shodná a přímá pigmentace – hnědnutí pigmentu se u těchto strojů určitě snížilo a tedy se snížil i požadovaný efekt.

V soláriu je tedy přesně definované a kontrolované záření,
které má limity a k pokožce je tedy šetrnější než slunce. To žádnou definici nemá a jeho paprsky vyzařují široké spektrum UV záření, které tak působí na pokožku beze zbytku a má tak vliv na její poškozování.

Pro opalování na slunci nejsou stanovena žádná pravidla
a tedy nejde kontrolovat jejich dodržování.

přihlášení

přístup do vašeho účtu věrnostního programu Bodyfun

Aktuality

Svátek 1.5.2019 otevřeno na vsech pobočkách jako v neděli. Svátek 8.5.2019 otevřeno pouze v Praze a v Brně na Křenové a to jako v neděli. Brno Bystrc a Vinohrady máme zavřeno.

1.4.2019

V Brně na Pálavském náměstí nový stroj Avantgarde 550 s novými UV lampami. 16.1 2019 výměna UV lamp na Avantgarde 600 TP. Ty nejlepší UV lampy Philips vyrobené v Německu pro krásné a šetrné opálení.

17.1.2019

I v květnu vracíme 20% za opalování od 15. minuty zpět na kartu formou trvalého kreditu. Kreditem lze hradit služby i zboží. Kredit je časově neomezený. Veškeré pohyby a stav na kartě můžete sledovat přes www.bodysun.cz pod číslem karty a heslm. V květnu můžete využít kolagenárium v Brně-Bystrci za FUNY. Zákazníci se zlatými a stříbrnými kartami mohou při využití solária nebo kolagenária čerpat službu nástřiku opálení a to jen za FUNY.

1.4.2019

SEO: libor@lomar.cz
Doporučujeme: Ersteleasing&Delete | Pneuservis Carena | Lomar.cz | U meděné pánve | Smorava | Pivnice Masný růžek | Jiné investice | Jiné půjčky | Realizacepohledavek | AV Návody

Provozovatel: Bodysun s.r.o., Pod sídlištěm 1, Brno 636 00. IČO : 25326716. Společnost je zapsaná u rejstříkového soudu v Brně, oddíl C, vložka 26121